0

فواید شنا برای بانوان

فواید شنا برای بانوان
۲۹۱۰ ۱۳۹۷

فواید شنا برای بانوان

شنا ورزشی کامل و عالی برای بانوان است. شما با شنا کردن می‌توانید از تمام فواید شنا برای بانوان بدون هیچ خطر یا آسیبی برای استخوان‌ها استفاده کنید. بسیاری از زنان مشکل پوکی استخوان دارند و به دلیل ترس از وارد شدن آسیب به استخوان‌هایشان از ورزش دوری می‌کنند. شنا ورزشی است که تمام افراد از جوان تا پیر می‌توانند آن را یاد گرفته و انجام دهند. از جوانی تا ۹۰ سالگی شنا کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. هنگام شنا شما به هیچ تجهیزات حرفه‌ای نیاز ندارید فقط شمایید و آبی عمیق. ورزشکاران حرفه‌ای در دوره ریکاوری بعد از آسیب از شنا برای حفظ قدرت اندامشان استفاده می‌کنند.

شنا برای لاغری

مراکز کنترل بیماری‌ها بر اساس تحقیقات توصیه می‌کنند، بدن انسان به ۱۵۰ دقیقه ورزش در هفته نیاز دارد. فعالیت هوازی متوسط مانند شنا برای نگه داشتن بدن در وزن ایده‌آل بسیار مفید است. آب، اندام شما را متناسب و جذاب می‌کند. برای به ‌دست آوردن چنین اندامی لازم نیست یک شناگر حرفه‌ای المپیک باشید. محققاندانشگاه ایندیانا، شناگران تفریحی را با افرادی که شنا نمی‌کردند مقایسه کرده‌اند. آنها به این نتیجه رسیدند که شناگران در همه‌ سنین نسبت به افرادی که شنا نمی‌کنند دارای ماهیچه‌های قوی‌تر، کمرِ باریک‌‌تر و اندامی زیباتر هستند. بانوانی که مرتب شنا می‌کنند از لحاظ بیولوژیکی نسبت به سن واقعیشان تا ۲۰ سال جوان‌تر هستند. شنای آرام و معمولی ۵۰۰ کالری در ساعت می‌سوزاند. شنای حرفه‌ای و قدرتی در همین مدت حدود ۷۰۰کالری انرژی مصرف می‌کند. با شنا کردن، علاوه بر اینکه کالری می‌سوزانید، حجم خالص ماهیچه‌ها و متابولیسم بدن خود را افزایش می‌دهید. بنابراین حتی بعد از اینکه از استخر بیرون بیایید هم کالری می‌سوزانید.

فواید آموزش شنا برای بانوان لاغری
   فواید آموزش شنا برای بانوان- لاغری

فواید شنا برای بانوان : درمان افسردگی

زنان دو برابر مردان در معرض مبتلا شدن به افسردگی و علائم مربوط به آن مانند اضطراب و بی نظمی در خواب شبانه هستند. شنا باعث آزادسازی آندروفین و انتقال دهنده‌های عصبی می‌شود. بنابراین با شنا کردن افسردگی را کنار می‌گذارید و احساس خوبی خواهیدداشت. شنا همچنین مواد شیمیایی مضر سیستم ایمنی را کاهش داده، به افزایش درجه حرارت بدن کمک می‌کند، و اثر آرامش بخشی روی بدن دارد. شنا با فراهم کردن یک محیط آرام اجازه می‌دهد توجه خود را متمرکز کنید.

فواید شنا برای بانوان - درمان افسردگی
فواید شنا برای بانوان – درمان افسردگی

به گفته انجمن روانشناسان آمریکا، زنان بیشتر از مردان از افزایش سطح استرسشان در طول زندگی روزمره رنج می‌برند. شنا می‌تواند مانند مدیتیشن عمل کرده، فرصتی را برای تفکر فراهم کند و باعث ایجاد آرامش برای شما شود. زمانی که در حال شنا کردن هستید، اجازه دهید ذهنتان آرام بگیرد. به صورت مداوم، آرام  و با ریتم شنا کنید و تنفس خود را کنترل کنید تا اثرات آن را بر روی بدن خود ببینید. اگر به آرامش نیاز دارید می‌توانید شرایط برگزاری کلاس آموزش شنای بانوان پرنسس را بررسی و با ثبت نام در کلاس‌های ما از تمرین در محیطی آرام لذت ببرید.


فواید شنا در آب شور برای بانوان

  • نکته قابل توجه برای بانوانی که در مناطق جنوبی کشور زندگی می‌کنند : شنا کردن در آب نمک می‌تواند جنبه درمانی و زیبایی برای پوست داشته باشد. زمانی که بجای شنا در استخر در دریا و یا استخرهای آب شور شنا کنید، متوجه خواهید شد که در دراز مدت پوستتان شادابی خاصی را به خود می‌گیرد. شنا کردن به صورت منظم در آب شور به پوست جهت حفظ رطوبت و سم زدایی برای ترویج و رشد سلولی جدید کمک شایانی می‌کند. بعد از مدتی از داشتن پوستی صاف وشفاف شگفت زده خواهیدشد. پس از دریا استفاده کنید و از مزایای آن لذت ببرید.

فواید شنا بر هوش

‎هر ورزشی که انجام دهید می‌تواند روی ذهن تاثیرگذار باشد . اما آیا شنا کردن می‌تواند شما را باهوش‌تر کند. آیا فواید شنا برای بانوان ضریب هوشی شما را هم شامل می‌شود؟ محققان استرالیایی تحقیقی روی دو گروه از کودکان انجام داده‌اند. گروه اول کودکانی که تمرین منظم شنا داشته‌ و گروه دوم کودکانی که شنا نمی‌کنند. نتیجه نشان داد کودکانی که تمرینات شنا را به صورت منظم انجام داده‌اند در مهارت‌های زبانی، مهارت‌های حرکتی، کسباعتماد بنفس بالا و مهارت‌های جسمی پیشرفت بالایی نسبت به گروه دوم داشته‌اند. ‎یکی دیگر از نتایج قابل توجهی که این تحقیقات نشان داده، کمک شنا به کودکان برای کسب مهارت های ریاضی است. در واقع شنا آنها را باهوش‌تر می‌کند. برای باهوش‌تر شدن شنا را به برنامه زندگی خود اضافه کنید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید