0

نکاتی جهت افزایش عمر عینک شنا

نکاتی جهت افزایش عمر عینک شنا
۱۹۰۲ ۱۳۹۸

نکاتی جهت افزایش عمر عینک شنا

نکاتی جهت افزایش عمر عینک شنا :


نکاتی مورد نیاز برای شرایط نگهداری و طریقه ی صحیح استفاده از عینک های شنا را باید رعایت کنیم تا از  بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرده و همچنین باعث افزایش طول عمر و کارایی عینک شنای خود باشیم ؛ به همین دلیل در ادامه نحوه ی صحیح استفاده و نگه داری  عینک شنا ارائه میگردد:

جالب است بدانید که پاک کردن عینک با انگشتان دست ، بدترین روش ممکن برای از بین بردن بخار یا آلودگی های روی عینک است  با این حال اکثر افراد اولین روشی که برای پاک کردن شیشه عینک شنا خود از آن استفاده می کنند همین روش است که باعث می شود، ماده ضد بخار روی شیشه عینک شنا آسیب دیده و عینک به مرور کدر شود.

 توصیه میشود همیشه پس ازهربار  استفاده از عینک ، آنرا آبکشی کنید ، این کار کلر و دیگر مواد شیمیایی را از عینک را پاک میکند و باعث می‌شود تا در طول زمان آسیبی نبیند .

توجه کنید که در این نوشته منظور از تمییز کردن عینک شنا، از بین بردن بخار روی آن نیست . بخار روی عینک را معمولا می توان با اسپری های ضد بخار موجود در بازار ، خمیر دندان یا شامپوی بچه از بین برد .

فرمول شستن صحیح عینک شنا

موارد مورد نیاز :

آب تمیز و ترجیحا آب سرد

سرکه

محلول آب صابون ، مایع ظرفشویی و یا شامپو بچه


مرحله اول  :
درون و بیرون لنز عینک شنایتان را توسط آبی سرد ، تمیز و روان ، بدون تماس دست آبکشی کنید ، بخش محافظ دور چشم و بند عینک را نیز فراموش نکنید. آب ، مشکلی ندارد ، مگر اینکه آغشته به کلر زیاد باشد . اگر به آب تمیز و روان دسترسی ندارید، عینکتان را چند بار درون آبی سرد و تمیز فرو ببرید تا آبکشی شود .

مرحله دوم  :
انگشتانتان را درون آب کف آلودی نمناک کنید ( صابون ، مایع ظرشویی و یا شامپو بچه بهتر است ) و بند عینکتان را تمیز کنید ، اما خیلی مراقب باشید که انگشتان کف آلودتان با لنز عینک برخورد نکند . بعضی از عینک‌ها بندشان جدا میشود ، در اینصورت اینکار را انجام دهید تا مراحل شستشوی عینک ساده‌تر شود .

مرحله سوم  :

آبکشی بند عینک شنا

حالا دوباره بند عینک را کاملا آبکشی کنید تا هیچ کفی به آن نماند . سعی کنید در طول این مدت ، بند عینک را زیر لنزهای عینک نگاه دارید تا آب و کف به درون آنها و روی لنز نریزد . اگر احیانا آب و کف به درون لنزهای عینک ریخت ، سریعا آنرا بدون لمس آن ها آبکشی کنید .

مرحله چهارم  :

خشک کردن عینک شنا
عینکتان را به قلابی در محیطی بادخور ، اما به دور از نور مستقیم آفتاب ، آویزان کنید تا کاملا خشک شود .

نکات :
در آخر اگر به ناچار لنز عینک شنایتان را لمس کردید ، اول آبکشی اش کنید ، سپس با یک پارچه ی نرم و بدون پرز تمیزش کنید ، سپس در انتها دوباره آبکشی اش نمایید . همچنین نگهداری از عینک درون کیسه یا جعبه ی مخصوص ، نه تنها عینکتان را تمیز نگاه خواهد  داشت ، بلکه خراش هم نخواهد دید ؛ عینک خود را در سونا و جکوزی استفاده نکرده و همچنین سعی شود هیچ یک از لوازم شنا در معرض نور خورشید نباشد .

برای خرید عینک اینجا کلیک کنید…

دیدگاه ‏خود را بنویسید