0

چرا شنا برای کودکان مفید است؟

چرا شنا برای کودکان مفید است؟
۲۹۱۰ ۱۳۹۷

چرا شنا برای کودکان مفید است؟

به منظور بررسی فواید شنا در کودکان محققان هفت هزار کودک زیر پنج سال از استرالیا، نیوزلند و ایالات متحده آمریکا را که به طور منظم شنا می‌کردند، به مدت سه سال مورد بررسی قرار دادند. نتایج نشان داد کودکانی که در سال‌های اولیه زندگی خود به شنا می‌پردازند، بسیاری از مهارت‌ها را سریع تر از سایر کودکان می‌آموزند. بچه‌های شش تا ده ماهه، قادرند در زیر آب به مدت پنج دقیقه شنا کرده و نفس خود را نگه دارند. بسیاری از کودکان علاقه زیادی به انجام ورزش‌های روزانه نشان نمی‌دهند، اما بیشتر آنها بازی با آب و شنا کردن را دوست دارند. از این رو بسیاری از متخصصان شنا کردن را به کودکانی که دچار اضافه وزن هستند، توصیه می‌کنند. کودکان حتی اگر قادر به شنا کردن نباشند، انجام فعالیت‌های بدنی در آب باعث افزایش متابولیسم آنها می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد کودکانی که شنا می‌کنند، باهوش‌تر هم هستند.

بهترین فعالیت برای کودکان در گرمای طاقت فرسای تابستان آب تنی و شنا می باشد . شنا علاوه بر بهبود حجم عضلانی و تقویت اعضای بدن کودکان، به رشد و نمو آن‌ها نیز کمک شایان توجهی می­‌کند. از دیگر فواید شنا در کودکان می‌توان به بهبود مهارت‌­های تنفسی ناشی از افزایش حجم ریه‌­ها اشاره کرد. شنا در تنظیم الگوی خواب کودکان شما نیز بسیار تاثیرگذار است .

تنها پس از گذشت چند هفته از شروع کلاس شنای کودک خود به طور حتم اثرات افزایش اعتماد به نفس و استقلال را در او مشاهده خواهید کرد. توصیه می‌شود کودکان حدود یک تا دو ساعت در روز و هر هفته سه روز به استخر بروند .

دیدگاه ‏خود را بنویسید